Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/0/6/06a2d89f-9413-4c4c-b53d-229e92c3410e/artio.sk/web/system/database/mysql.php on line 6
Technológie tlače

Technológie tlače

Technológie tlače

Spoločnosť artio, s.r.o. ponúka označenie zakúpených predmetov v našej ponuke logom. Len pomocou loga sa z obyčajného predmetu stáva reklamný predmet prezentujúci Vašu spoločnosť. Na označenie reklamných predmetov logom využívame viaceré technológie – sieťotlač, tampónová tlač, laserové gravírovanie, vypaľovacie obtlačky.

Sieťotlač

Sieťotlač je tradičná technológia vhodná na potlač rôznych druhov materiálov. Najčastejšie sa využíva na potlač textilu, ale je vhodná aj na potlač plastu, kovu, papiera, skla, dreva. Rozlišujeme plošnú sieťotlač, ktorá je vhodná na označenie reklamných predmetov rôznych materiálov a tvarov a rotačnú sieťotlač, ktorá sa využíva na potlač valcovitých predmetov (napr. perá, hrnčeky).

Výhodou sieťotlače je vysoká viskozita nánosu farby, stálosť farieb a životnosť potlače. Táto technológia umožňuje potlač 1 farby, ale aj väčšieho počtu farieb.

Pri sieťotlači je základom šablóna zo sieťoviny. Farba prechádza naprieč šablónou, tlačovou plochou sú teda prázdne miesta na jej ploche.

Tampónová tlač

Tampónová tlač je vhodná na potlač trojrozmerných predmetov skoro všetkých druhov materiálu. Pri tejto technológii potlače sa obraz prenáša z tlačovej dosky cez silikónový tampón na predmet. Miesta, ktoré sa majú tlačiť, sú vyhĺbené. Silikónový tampón je tvarovo prispôsobivý, preto je možné pomocou tejto tlače potláčať predmety rôzneho tvaru.

Výhodou tampónovej tlače je teda veľká variabilita pri druhoch a tvaroch materiálov, taktiež je pomocou tejto technológie tlačiť veľmi detailné logá.

Laserové gravírovanie

Laserové gravírovanie je špeciálna technológia, ktorá na označenie predmetov využíva laserový lúč. Táto technológia je vhodná na značenie  kovových, ale aj nekovových materiálov (plastových, drevených, oceľových, hliníkových, keramických). Pri tejto technológii laserový lúč odparí povrchovú časť značeného materiálu. Výsledná farba značenia teda závisí od farby materiálu.

Najväčšou výhodou laserového gravírovania je trvácnosť popisu. Značenie je bezdotykové a rýchle. Výhodou je taktiež variabilnosť, keďže na každý predmet v rámci zákazky môže byť laserom vygravírovaná iná potlač.

Vypaľovacie obtlačky

Vypaľovacie obtlačky umožňujú jednoduché nanášanie loga alebo iných motívov na sklo, porcelán alebo keramiku. Obtlačky sú klasicky vytlačené a po ich namočení vodou sa prenesú z papierovej samolepky na výrobok. Následné sa vypália v peci pri vysokých teplotách.

Výhodou tejto technológie je vysoká kvalita obtlačkov a taktiež rozmanitosť motívov, ktoré je možné pri tejto technológii aplikovať na produkt.